Club Championships Start lists

2017 Entries

Still some updating to be done but here is a start list as of this evening.

Polo Timetable

Team 1 Team 2  Ref 1 + table Ref2
11:00:00 WWKC v Ribbontail Phoenix GoPaddle
11:30:00 GoPaddle v Youthreach Ribbontail WWKC
12:00:00 WWKC v Phoenix Youthreach GoPaddle
12:30:00 Ribbontail v GoPaddle WWKC Phoenix
13:00:00 Youthreach v Phoenix GoPaddle Ribbontail
13:30:00 WWKC v GoPaddle Phoenix Youthreach
14:00:00 Ribbontail v Youthreach WWKC GoPaddle
14:30:00 GoPaddle v Phoenix Ribbontail Youthreach
15:00:00 WWKC v Youthreach GoPaddle Phoenix
15:30:00 Ribbontail v Phoenix Youthreach WWKC
16:00:00
16:30:00 5th v 4th 1 3
17:00:00 2nd v 3rd 1 winner13
17:30:00 1st v Winner 13 2 3
18:00:00
18:30:00 Loser 14 v Loser 15 Winner 14 Winner 15
19:00:00 Winner 14 v winner 15 TBD TBD

If you spot any errors or omissions please email info@canoe.ie with your name, bib number, classes entered and any additional entries.

Club Member Event Registration Please select class each club member wishes to enter. For club members who wish to enter more than one class in an event, additional classes can be added to the right
Saturday All Day Saturday AM Saturday AM Saturday PM Sunday AM Sunday AM Sunday PM
Bib Club Name Age Gender Polo Slalom  Sprint WWR  Marathon Surf  Freestyle
Ardfinnan Canoe Club Alan Walsh 46 M K1 GP K1
Ardfinnan Canoe Club John Landy 40 M K1 GP K1
Ardfinnan Canoe Club John Nash 53 M K1 GP K1 GP
Ardfinnan Canoe Club Ted Linehan 57 M K1 GP K1 GP
Ardfinnan Canoe Club Thomas Bergin 17 M K1 K1 K1 GP
Ardfinnan Canoe Club Thomas Nash 53 M K1 K! K1 GP
Ardfinnan Canoe Club Will Nugent 60 M Gp K1 GP
Clonmel Canoe Club Ada Keane 10 F K1 K1 K1
Clonmel Canoe Club Alan Moore 61 M K1 K1 k1
Clonmel Canoe Club Beibhin Butler 13 F K1 K1 K1
Clonmel Canoe Club Ben Connolly 14 M K1 K1 K1
Clonmel Canoe Club Cian O Dwyer 18 F K1/K2 K1/K2 K1
Clonmel Canoe Club Damian Byrne 41 M K1/K2 K1/K2 K1
Clonmel Canoe Club Danial Crotty Casey 11 M K1 K1 K1
Clonmel Canoe Club Darren Phelan 26 M K1/K2 K1/K2 k1 K1
Clonmel Canoe Club Ewann Byrne 2017 F K2 K2 K2
Clonmel Canoe Club Freya Byrne 10 F K1 K1 K1
Clonmel Canoe Club Ines Byrne 9 F K1 K1 K1
Clonmel Canoe Club Jack O’Brien 9 M K1 K1 K1
Clonmel Canoe Club Kirsty Crotty Ryan 19 F K1 K1 K1
Clonmel Canoe Club lauren Connolly 8 F K2 K2 K2
Clonmel Canoe Club Marcis Casey 47 M K1/K2 K1/K2 k1
Clonmel Canoe Club Michael Butler 54 M K2 K1/K2 k1
Clonmel Canoe Club Michael Connolly 54 M K1 K1 K1
Clonmel Canoe Club Oran Keane 5 M K2 K2 K2
Clonmel Canoe Club Shannon o Donell 14 F K1 K1 K1
Clonmel Canoe Club Tom O’Brien 11 M K1 K1 K1
Clonmel Canoe Club Tony o Brien 7 M K1 K1 K1
Galway Kayak Club Aengus Parsons 52 M K1/K4 K1 K1
Galway Kayak Club Andrew Byrne 45 M k1 k1 Touring Singles
Galway Kayak Club Aoibhin O Broin 15 F K1/K4 K1 K1 K1
Galway Kayak Club Ashley Fleming 30 F k1
Galway Kayak Club Cormac Byrne 14 M k1 k1 k1 GP
Galway Kayak Club Dara Parsons 14 M K1/K4 k1 k1 k2
Galway Kayak Club Darach O Broin 13 M K1 K1 GP
Galway Kayak Club Eoghan Parsons 53 M K1 K1 K1 K1
Galway Kayak Club Grace Mortimer 16 F k1 k1 GP
Galway Kayak Club Harald Schlindwein 42 M K1 K1 K1
Galway Kayak Club John Gallagher 34 M k1
Galway Kayak Club Nils Parsons 15 M K1/K4 K1 K1 K2
Galway Kayak Club Orin Byrne 19 M k1 k1 k1 Touring Singles
Galway Kayak Club Pauline Clerkin 47 F k1 K1 K1 Touring Singles
Galway Kayak Club Roisin Millard 26 F k1 k1 k1
Galway Kayak Club Rosanna Ni Culain 15 F k1 k1 GP
Galway Kayak Club Sabine Collet 47 F K1 K1 K1
Galway Kayak Club Shiona McArdle 16 F k1 k1 k1 k1
Galway Kayak Club Tomás O Culain 14 M k1 k1 Touring Singles
Galway Kayak Club Traolach O Culain 45 M k1 k1 Touring Singles
Gopaddle.ie David Doyle 22 M yes K1 k1 K1 K1 K1
Gopaddle.ie David Doyle 17 M yes K1 K1 K1 Open Canoe Doubles K1
Gopaddle.ie Denis Lawler 11 M K1 K1 Gp K1 Open Canoe Triples K1
Gopaddle.ie Dylan Roche 17 M K1 K1 K1
Gopaddle.ie Eoin Fitzgerald 23 M yes K1 K1 K1 K1
Gopaddle.ie Fred Reed 14 M yes K1 k1 Gp K1 Open Canoe Triples K1 K1
Gopaddle.ie Harry Nolan 13 M yes K1 K1 K1 Open Canoe Doubles K1 K1
Gopaddle.ie Jack Duffy 18 M yes K1 K1 K1 K1 K1
Gopaddle.ie Jason Dunne 37 M yes K1 K1
Gopaddle.ie Jayne Furlong 55 F yes K1 K1 Gp K1 Open Canoe Doubles
Gopaddle.ie Rory Duffy 15 M yes K1 k1 K1 Open Canoe Doubles K1
Gopaddle.ie Susan Doyle 37 F yes K1 K1 K1 K1 K1
Gopaddle.ie Todd Frisell 48 M K1 K1 Touring Singles
Phoenix Kayak Club Alan O’Brien 40 M K1 K1 LB/SB
Phoenix Kayak Club Andre Toulouse 47 M k1 K1 K1
Phoenix Kayak Club Brian Murphy 44 M Yes K1 K1 K1 GP LB/SB K1
Phoenix Kayak Club Bryan O’Rourke 42 M Yes K1 K1 K1 K1
Phoenix Kayak Club Con O’Donnell 47 M K1 K1 K1 K1
Phoenix Kayak Club Conor O’Driscoll 18 M GP LB/SB
Phoenix Kayak Club Denis Queally 39 M Yes K1 K1 K1 GP LB/SB
Phoenix Kayak Club Donal Clancy 54 M C1/K1 K1 GP SB K1
Phoenix Kayak Club Donal Clancy 54 M C1/K1 K1 GP SB K1
Phoenix Kayak Club Donal Clancy Jack Clancy 54 M C2 KC2
Phoenix Kayak Club Eileen Power 47 F K1 K1
Phoenix Kayak Club Elaine Whelan 32 F K1 K1 K1 K1 K1
Phoenix Kayak Club Evan Roberts 61 M Yes K1 K1 GP K1
Phoenix Kayak Club Fergal O’Brien 39 M Yes C1/K1 K1 K1 GP LB/SB/WS C1/K1
Phoenix Kayak Club Finbarr O’Hanlon 49 M K1 K1 GP LB K1
Phoenix Kayak Club George O’Callaghan 52 M YEs C1/K1 K1 K1 GP C1/K1
Phoenix Kayak Club Harry O’Brien 55 M Yes K1 k1 K1 GP LB/SB K1
Phoenix Kayak Club Jack Clancy 16 M Yes K1 K1 K1 OCS LB/WS K1
Phoenix Kayak Club Jamie O’Brien 16 M K1 K1 LB/SB/WS
Phoenix Kayak Club Jason Nagle 40 M C1/K1 K1 C1 ocs k1
Phoenix Kayak Club Jerry O’Driscoll 53 M Yes C1/K1 K1 K1 GP LB/SB/WS C1/K1
Phoenix Kayak Club Jose Carlos Alonso Garcia 39 M Yes K1 K1 K1 GP SB/LB/WS
Phoenix Kayak Club Julie O’Shea 43 F Yes K1 K1 K1 GP K1
Phoenix Kayak Club Kieron Murphy 54 M GP
Phoenix Kayak Club Linda O’Connor 32 F Yes K1 K1 K1 GP
Phoenix Kayak Club Maria McMahon 47 F K1 K1 K1
Phoenix Kayak Club Mark Taylor 53 M K1 K1 K1 OC2
Phoenix Kayak Club Maurice Scully 44 M K1 K1 K1 K1 K1
Phoenix Kayak Club Michael Crudge 40 M K1 K1 GP
Phoenix Kayak Club Michelle Walsh 46 F Yes K1 K1 K1 GP
Phoenix Kayak Club Olan O’Brien 12 M GP SB
Phoenix Kayak Club Orla Berrill 37 F Yes K1 K1 K1 GP K1
Phoenix Kayak Club Paul Heffernan 45 M Yes k1 k1 k1 GP K1
Phoenix Kayak Club Paul O’Farrell 46 M Yes K1 K1 K1 K1 K1
Phoenix Kayak Club Paul Taylor 52 M K1 K1 K1 GP
Phoenix Kayak Club Robbie O’Driscoll 14 M Yes K1 GP LB/SB/WS K1
Phoenix Kayak Club Rosalyn Thompson 96 F K1 K1 K1 GP K1
Phoenix Kayak Club Sean Lynn 46 M WWR GP SB
Phoenix Kayak Club Simon Champ 29 M Yes K1 K1 K1 K1
Phoenix Kayak Club Simon Kenny 17 M Yes K1 K1 K1 WWR SB K1
Phoenix Kayak Club Steven Darby 30 M K1 K1 K1 LB/SB/WS k1
Phoenix Kayak Club Theo Baker 23 M Yes K1 K1 K1 LB/SB K1
Phoenix Kayak Club Yvonne Crosse 36 F C1 C1 C1 GP LB
Ribbontail Paddlers Adam Vaugh 15 M yes K1 k1 K1 K1 K1
Ribbontail Paddlers Aoife O’Donovan Hamilton 16 F k1 k1 k1 GP
Ribbontail Paddlers Ashley Dowling 43 M k1 k1 k1 GP
Ribbontail Paddlers Brendan Fay 48 M GP
Ribbontail Paddlers Cian Vaugh 46 M yes K1 K1 K1 K1 K1
Ribbontail Paddlers Cliona O’Donovan 49 F K1 k1 k1 GP
Ribbontail Paddlers Colin Vaugh 46 M K1 K1 GP
Ribbontail Paddlers Elana Dowling 11 F k1 k1 k1 GP
Ribbontail Paddlers Emma Fay 16 F GP
Ribbontail Paddlers Erica Kennedy #VALUE! F k1 k1 k1 GP
Ribbontail Paddlers Ethan Dowling 14 M yes k1 k1 K1 k1 K1
Ribbontail Paddlers Finola Vaugh 46 F yes K1 K1 K1 GP
Ribbontail Paddlers Ian Kennedy 53 M GP
Ribbontail Paddlers Mairead O’Donovan Hamilton 11 F k1 k1 k1 GP
Ribbontail Paddlers Niamh O’Donovan Hamilton 14 F k1 k1 k1 GP
Ribbontail Paddlers Noel Hendrick 20 M yes k1 k1 k1 k1 K1
Ribbontail Paddlers Pat Hendrick 61 M yes k1 k1 k1 GP
Ribbontail Paddlers Raquel Dowling #VALUE! F k1 k1 k1
Ribbontail Paddlers Robert Hendrick 20 M yes C1 k1 k1 k1 K1
Ribbontail Paddlers Sarah Fay 12 F GP
Ribbontail Paddlers Shauna O’Toole 15 F k1 k1 k1 GP
Ribbontail Paddlers Stephen Myles 27 M k1 k1 k1 GP
Ribbontail Paddlers Tom Morley 14 M K1 K1 K1 K1
Ribbontail Paddlers Tristan Farrelly 9 M k1 k1 k1 GP
Tullow Kayak Club Daniel Flanagan 12 M K1 K1 GP SB K1
Tullow Kayak Club Elizabeth Ansell 46 F K1 K1
Tullow Kayak Club Ken Ansell 50 M K1 K1 SB K1
Tullow Kayak Club Mikey Gorman 10 M K1 K1 K1 K1
Tullow Kayak Club Nathan Bryan 13 M K1 K1 K1
Tullow Kayak Club Sean Ansell 18 M K1 K1 SB C1/K1
Tullow Kayak Club Stuart Bryan 43 M K1 K1 K1
Wild Water Kayak Club Aisling Conlan 24 F K1 K1
Wild Water Kayak Club Brian Keaney 13 M C1 K1 K1 K1 C1/K1
Wild Water Kayak Club Brian Nolan 51 M K1 K1
Wild Water Kayak Club Cleo Pitcher Farrell 16 F C1/K1 K1 K1 OCS LB/SB/WS K1
Wild Water Kayak Club Conor Quinn 20 M K1 K1
Wild Water Kayak Club David Farrell 54 M C1 K1 C1 GP
Wild Water Kayak Club Grace Hyland Martin 19 F K1 K1
Wildwater Kayak Club Abbie Langhave 19 F Yes K1 1 LB
Wildwater Kayak Club Adam Crothers #VALUE! M K1 1 GP/K1 SB
Wildwater Kayak Club Alan Hall 31 m GP
Wildwater Kayak Club Brian O’Herlihy 44 m K1 K1 1 K2
Wildwater Kayak Club Chris Pinner 43 m K1 K1 1
Wildwater Kayak Club Cian Clarke 19 m K1 1 GP
Wildwater Kayak Club Ciara Gurhy 19 F Yes K1 K1 1 GP/K1 LB/WS
Wildwater Kayak Club Darragh Clarke 17 m K1 K1 1 GP
Wildwater Kayak Club Eric Dowdall 45 M Yes LB
Wildwater Kayak Club Evan Crothers 18 m K1 K1 1 GP/K1 SB
Wildwater Kayak Club Fiona Kelly F K1 K1 1 K1
Wildwater Kayak Club Fionn McNally 17 m K1
Wildwater Kayak Club Gus Twomey m 1 K1 1 GP/K1
Wildwater Kayak Club Jack Digan 18 m Yes K1 K1 K1 LB
Wildwater Kayak Club jason carroll 18 m K1 K1 1 TD SB/WS K1
Wildwater Kayak Club Jim Healy 57 m K1 K1 1
Wildwater Kayak Club John Healy 55 m K1 K1 1
Wildwater Kayak Club Justin Cullinane 27 m Yes LB
Wildwater Kayak Club Kevin Quinn 17 m Yes K1 1 GP/K1 LB/SB/WS K1
Wildwater Kayak Club Linda Finn 47 F 1 OCD
Wildwater Kayak Club Maeve Martin 17 F K1
Wildwater Kayak Club Mark Digan 18 m K1 K1 K1
Wildwater Kayak Club Mary Kelly 48 F K1 1 OCD
Wildwater Kayak Club Michael O’Herlihy 15 m K1 K1 1 GP
Wildwater Kayak Club Michelle O’Herlihy 17 F K1 K1 1 GP
Wildwater Kayak Club Niall power 54 m K1 K1 1 OCD
Wildwater Kayak Club Oisin Mc Kay 17 m Yes K1 1 GP LB
Wildwater Kayak Club Paul Kerr 52 F K1 K1 1 GP/OCT
Wildwater Kayak Club Rachel Molloy 25 F Yes K1 1 GP LB
Wildwater Kayak Club Samuel Curtis 23 m K1
Wildwater Kayak Club Sarah Jane McInerney 53 F K1 K1 1 OCD
Wildwater Kayak Club Shauna Gurhy 18 F Yes K1 K1 1 K1 LB
Wildwater Kayak Club Thomas Smith 22 M GP/K1/K2
Youthreach Cappawhite Dan O’Sullivan 32 M Yes K1 K1 K1 GP
Youthreach Cappawhite Dylan Campion 19 M Yes K1 K1 K1 GP
Youthreach Cappawhite Franko Culhane 19 M Yes K1 K1 K1 GP
Youthreach Cappawhite Jordan Ryan 19 M Yes K1 K1 K1 GP
Youthreach Cappawhite Peter Morrissey 19 M Yes K1 K1 K1 GP
ken kelly 43 M K1 K1 GP

2016 Club Champs Entries and Start Lists

Still some updating to be done but here is a start list as of this evening.

Club Champs start list can be downloaded in excel format here.

List of entries broken up by club can be downloaded in excel format here 

If you spot any errors or omissions please email info@canoe.ie with your name, bib number, classes entered and any additional entries.

Polo Team numbers haven’t been confirmed yet, if your Club would like to enter polo but a full team isn’t listed below please get in touch.

Club Name Bib No Name Sex Class Numbers
Kilcullen Canoe Club 288 Anthony Whitley M Freestyle Freestyle
Phoenix Kayak Club 45 Daniel Flanagan M Freestyle C1 16
Wild Water Kayak Club 253 Darragh Clarke M Freestyle C1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 202 Danny O’Brien (Adult) Male Freestyle C1
Tullamore Canoe Club 241 Sarah Bracken F Freestyle K1
Galway Kayak Club 35 Sean Noonan M Freestyle K1
Tullamore Canoe Club 240 Owen Bracken M Freestyle K1
Wild Water Kayak Club 253 Darragh Clarke M Freestyle K1
Laois Kayak & Canoe Club 41 Michael Murphy M Freestyle K1
Galway Kayak Club 10 Andy Jeffers M Freestyle K1
Phoenix Kayak Club 47 David Kinnear M Freestyle K1
Phoenix Kayak Club 44 Conor Lehane M Freestyle K1
Wild Water Kayak Club 265 Niall Power M Freestyle K1
Phoenix Kayak Club 82 Steven Darby M Freestyle K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 204 Ethan Dowling Male Freestyle K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 84 Adam Vaugh Male Freestyle K1
Kilcullen Canoe Club 296 Ronan Foley Marathon Marathon
Wild Water Kayak Club 52 Eric Dowdall M Marathon Canadian doubles 97
Wild Water Kayak Club 273 Ray Kane M Marathon Canadian doubles
Wild Water Kayak Club 31 Rachel Molloy F Marathon GP
Phoenix Kayak Club 66 Linda O’Connor F Marathon GP
Phoenix Kayak Club 83 Yvonne Crosse F Marathon GP
Phoenix Kayak Club 80 Ruth McAuliffe F Marathon GP
Phoenix Kayak Club 73 Michelle Walsh F Marathon GP
Phoenix Kayak Club 79 Rosalyn Thompson F Marathon GP
Phoenix Kayak Club 45 Daniel Flanagan M Marathon GP
Phoenix Kayak Club 81 Simon Kenny M Marathon GP
Phoenix Kayak Club 47 David Kinnear M Marathon GP
Galway Kayak Club 27 Mark Davis M Marathon GP
Phoenix Kayak Club 75 Paul O’Farrell M Marathon GP
Phoenix Kayak Club 53 Finbarr O’Hanlon M Marathon GP
Phoenix Kayak Club 54 George O’Callaghan M Marathon GP
Phoenix Kayak Club 78 Paul Taylor M Marathon GP
Phoenix Kayak Club 70 Mark Taylor M Marathon GP
Phoenix Kayak Club 55 Harry O’Brien M Marathon GP
Phoenix Kayak Club 63 John Kenny M Marathon GP
Phoenix Kayak Club 69 Luke Kenny M Marathon GP
Galway Kayak Club 13 Aoibhin O Broin F Marathon K1
Galway Kayak Club 32 Ruth Dillon F Marathon K1
Galway Kayak Club 15 Catherine Noonan F Marathon K1
Galway Kayak Club 36 Shiona McArdle F Marathon K1
Celbridge Paddlers CC 283 Áine White F Marathon K1
Celbridge Paddlers CC 280 Clodagh Nic Ghiolla Rua F Marathon K1
Wild Water Kayak Club 242 Anja Bunzel F Marathon K1
Galway Kayak Club 14 Carmel Dillon F Marathon K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 221 Mairead O’Donovan Hamilton Female Marathon K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 222 Megan Campbell Female Marathon K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 232 Sarah Fay Female Marathon K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 227 Niamh O’Donovan Hamilton Female Marathon K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 87 Aoife O’Donovan Hamilton Female Marathon K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 203 Emma Fay Female Marathon K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 226 Michelle O’Herilihy (U18) Female Marathon K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 205 Finola Vaugh (Adult) Female Marathon K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 95 Cliona O’Donovan Female Marathon K1
Galway Kayak Club No Match Patrick Noonan M Marathon K1
Galway Kayak Club 35 Sean Noonan M Marathon K1
Celbridge Paddlers CC 279 Robert Hetherington M Marathon K1
Wild Water Kayak Club 257 Mark Digan M Marathon K1
Moy Canoe Club 42 David Horkan M Marathon K1
Wild Water Kayak Club 263 Niall McLean M Marathon K1
Wild Water Kayak Club 244 Brendan O’Brien M Marathon K1
Wild Water Kayak Club 245 Brian Nolan M Marathon K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 230 Patrick Hendrick M Marathon K1
Wild Water Kayak Club 271 Paul Moroney M Marathon K1
Celbridge Paddlers CC 282 Eavan O’Keeffe M Marathon K1
Celbridge Paddlers CC 284 James McCartney M Marathon K1
Celbridge Paddlers CC 286 Shane Durkan M Marathon K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 214 Liam Cregan Male Marathon K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 234 Sean Cregan Male Marathon K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 204 Ethan Dowling Male Marathon K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 213 Gerard Kelly Male Marathon K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 84 Adam Vaugh Male Marathon K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 224 Michael O’Herilihy (U18) Male Marathon K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 94 Cian Vaugh Male Marathon K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 228 Noel Hendrick Male Marathon K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 235 Sean Hendrick Male Marathon K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 202 Danny O’Brien (Adult) Male Marathon K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 216 Liam Hendrick Male Marathon K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 90 Ashley Dowling (Adult) Male Marathon K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 96 Colin Vaugh (Adult) Male Marathon K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 93 Brendan Fay Male Marathon K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club No Match Pat Hendrick (Senior) Male Marathon k1
Kilcullen Canoe Club 292 Aaron Thorpe Marathon K1
Kilcullen Canoe Club 294 Joe Brown Marathon K1
Kilcullen Canoe Club 297 Scott Dignam Marathon k1
Kilcullen Canoe Club 295 David McDonnell Marathon K1
Celbridge Paddlers CC 287 Ben Brezina M Marathon K2
Celbridge Paddlers CC 285 Matthew McCartney M Marathon K2
Galway Kayak Club 9 Aengus Parsons M Marathon K2A
Galway Kayak Club 16 Eoghan Parsons M Marathon K2a
Wild Water Kayak Club 242 Anja Bunzel F Marathon K2b
Wild Water Kayak Club 244 Brendan O’Brien M Marathon K2b
Wild Water Kayak Club 263 Niall McLean M Marathon K2c
Wild Water Kayak Club 271 Paul Moroney M Marathon K2c
Galway Kayak Club 9 Aengus Parsons M Marathon K2d
Galway Kayak Club 16 Eoghan Parsons M Marathon K2d
Junior Paddlefest 39 Lucy O’Donohoe F Marathon Open Singles
Wild Water Kayak Club 31 Rachel Molloy F Marathon Open Singles
Phoenix Kayak Club 45 Daniel Flanagan M Marathon Open Singles
Wild Water Kayak Club 259 Mark Redmond M Marathon Open Singles
Galway Kayak Club 19 Grace Mortimer F Marathon Touring Singles
Wild Water Kayak Club 31 Rachel Molloy F Marathon Touring Singles
Galway Kayak Club 30 Pauline Clerkin F Marathon Touring Singles
Galway Kayak Club 26 Maria McArdle F Marathon Touring Singles
Junior Paddlefest 37 Alex O’Donohoe F Marathon Wild Water Racers
Wild Water Kayak Club 31 Rachel Molloy F Marathon Wild Water Racers
Phoenix Kayak Club 45 Daniel Flanagan M Marathon Wild Water Racers
Wild Water Kayak Club 253 Darragh Clarke M Marathon Wild Water Racers
Wild Water Kayak Club 261 Neil Dignam M Marathon Wild Water Racers
Phoenix Kayak Club 51 Diarmuid McCarthy M Marathon Wild Water Racers
Phoenix Kayak Club 47 David Kinnear M Marathon Wild Water Racers
Galway Kayak Club 27 Mark Davis M Marathon Wild Water Racers
Junior Paddlefest 40 Sarah O’Donohoe F Marathon WWR K1
Junior Paddlefest 39 Lucy O’Donohoe F Polo 27
Celbridge Paddlers CC 280 Clodagh Nic Ghiolla Rua F Polo
Wild Water Kayak Club 31 Rachel Molloy F Polo
Wild Water Kayak Club 249 Clare Vance F Polo
Phoenix Kayak Club 80 Ruth McAuliffe F Polo
Phoenix Kayak Club 73 Michelle Walsh F Polo
Ribbontail Paddlers Canoe Club 226 Michelle O’Herilihy (U18) Female Polo
Wild Water Kayak Club 253 Darragh Clarke M Polo
Wild Water Kayak Club 255 Kevin Quinn M Polo
Phoenix Kayak Club 51 Diarmuid McCarthy M Polo
Ribbontail Paddlers Canoe Club 206 Garbhan Gorman M Polo
Wild Water Kayak Club 277 Tadhg O’Ferrall M Polo
Wild Water Kayak Club 254 Jonathan Parkinson M Polo
Wild Water Kayak Club 276 Shane Grehan M Polo
Phoenix Kayak Club 47 David Kinnear M Polo
Phoenix Kayak Club 44 Conor Lehane M Polo
Wild Water Kayak Club 260 Neil Cooke M Polo
Wildwater Kayak Club 52 Eric Dowdall M Polo
Ribbontail Paddlers Canoe Club 230 Patrick Hendrick M Polo
Ribbontail Paddlers Canoe Club 204 Ethan Dowling Male Polo
Ribbontail Paddlers Canoe Club 224 Michael O’Herilihy (U18) Male Polo
Ribbontail Paddlers Canoe Club 94 Cian Vaugh Male Polo
Ribbontail Paddlers Canoe Club 235 Sean Hendrick Male Polo
Ribbontail Paddlers Canoe Club 202 Danny O’Brien (Adult) Male Polo
Ribbontail Paddlers Canoe Club 216 Liam Hendrick Male Polo
Ribbontail Paddlers Canoe Club No Match Garbhan Gorman (Adult) Male Polo
Ribbontail Paddlers Canoe Club No Match Pat Hendrick (Senior) Male Polo
Junior Paddlefest 37 Alex O’Donohoe F Slalom C1 83
Wild Water Kayak Club 270 Niamh O’Ferrall F Slalom C1
Wild Water Kayak Club 246 Caoimhe O’Ferrall F Slalom C1
Phoenix Kayak Club 45 Daniel Flanagan M Slalom C1
Wild Water Kayak Club 253 Darragh Clarke M Slalom C1
Wild Water Kayak Club 261 Neil Dignam M Slalom C1
Wild Water Kayak Club 277 Tadhg O’Ferrall M Slalom C1
Phoenix Kayak Club 44 Conor Lehane M Slalom C1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 228 Noel Hendrick Male Slalom C1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 231 Robert Hendrick Male Slalom C1
Kilcullen Canoe Club 288 Anthony Whitley Slalom C1
Kilcullen Canoe Club 289 Tracey Whitley Slalom C1
Phoenix Kayak Club 45 Daniel Flanagan M Slalom C2
Wild Water Kayak Club 270 Niamh O’Ferrall F Slalom C2a
Wild Water Kayak Club 277 Tadhg O’Ferrall M Slalom C2a
Wild Water Kayak Club 246 Caoimhe O’Ferrall F Slalom C2b
Wild Water Kayak Club 248 Cillian O’Ferrall M Slalom C2b
Ribbontail Paddlers Canoe Club 228 Noel Hendrick Male Slalom C2c
Ribbontail Paddlers Canoe Club 231 Robert Hendrick Male Slalom C2c
Junior Paddlefest 37 Alex O’Donohoe F Slalom K1
Junior Paddlefest 39 Lucy O’Donohoe F Slalom K1
Galway Kayak Club 13 Aoibhin O Broin F Slalom K1
Galway Kayak Club 32 Ruth Dillon F Slalom K1
Galway Kayak Club 15 Catherine Noonan F Slalom K1
Galway Kayak Club 19 Grace Mortimer F Slalom K1
Galway Kayak Club 36 Shiona McArdle F Slalom K1
Junior Paddlefest 40 Sarah O’Donohoe F Slalom K1
Wild Water Kayak Club 270 Niamh O’Ferrall F Slalom K1
Wild Water Kayak Club 251 Cleo Pitcher Farrell F Slalom K1
Wild Water Kayak Club 246 Caoimhe O’Ferrall F Slalom K1
DUKC 6 Gina Kelly F Slalom K1
Wild Water Kayak Club 31 Rachel Molloy F Slalom K1
Galway Kayak Club 14 Carmel Dillon F Slalom K1
Galway Kayak Club 30 Pauline Clerkin F Slalom K1
Galway Kayak Club 26 Maria McArdle F Slalom K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 221 Mairead O’Donovan Hamilton Female Slalom K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 222 Megan Campbell Female Slalom K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 232 Sarah Fay Female Slalom K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 227 Niamh O’Donovan Hamilton Female Slalom K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 87 Aoife O’Donovan Hamilton Female Slalom K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 203 Emma Fay Female Slalom K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 226 Michelle O’Herilihy (U18) Female Slalom K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 205 Finola Vaugh (Adult) Female Slalom K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 95 Cliona O’Donovan Female Slalom K1
Phoenix Kayak Club 45 Daniel Flanagan M Slalom K1
Galway Kayak Club 35 Sean Noonan M Slalom K1
Wild Water Kayak Club 253 Darragh Clarke M Slalom K1
Wild Water Kayak Club 257 Mark Digan M Slalom K1
Wild Water Kayak Club 261 Neil Dignam M Slalom K1
Galway Kayak Club 10 Andy Jeffers M Slalom K1
Phoenix Kayak Club 51 Diarmuid McCarthy M Slalom K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 206 Garbhan Gorman M Slalom K1
Wild Water Kayak Club 277 Tadhg O’Ferrall M Slalom K1
DUKC 4 Ger Keane M Slalom K1
DUKC 1 Billy Brazil M Slalom K1
Wild Water Kayak Club 247 Chris Pinner M Slalom K1
Wild Water Kayak Club 52 Eric Dowdall M Slalom K1
Phoenix Kayak Club 53 Finbarr O’Hanlon M Slalom K1
Phoenix Kayak Club 54 George O’Callaghan M Slalom K1
Phoenix Kayak Club 65 Ken Mcfarland M Slalom K1
Wild Water Kayak Club 265 Niall Power M Slalom K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 230 Patrick Hendrick M Slalom K1
DUKC 2 Eoghan Dunlea M Slalom K1
Phoenix Kayak Club 82 Steven Darby M Slalom K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 214 Liam Cregan Male Slalom K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 238 Tristan Bent Male Slalom K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 234 Sean Cregan Male Slalom K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 204 Ethan Dowling Male Slalom K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 213 Gerard Kelly Male Slalom K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 84 Adam Vaugh Male Slalom K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 224 Michael O’Herilihy (U18) Male Slalom K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 94 Cian Vaugh Male Slalom K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 228 Noel Hendrick Male Slalom K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 235 Sean Hendrick Male Slalom K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 202 Danny O’Brien (Adult) Male Slalom K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 216 Liam Hendrick Male Slalom K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 90 Ashley Dowling (Adult) Male Slalom K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 96 Colin Vaugh (Adult) Male Slalom K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 93 Brendan Fay Male Slalom K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club No Match Garbhan Gorman (Adult) Male Slalom K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club No Match Pat Hendrick (Senior) Male Slalom K1
Kilcullen Canoe Club 288 Anthony Whitley Slalom K1
Kilcullen Canoe Club 289 Tracey Whitley Slalom K1
Phoenix Kayak Club 48 Denis Queally M Sprint C1 60
Phoenix Kayak Club 78 Paul Taylor M Sprint C1
Galway Kayak Club 13 Aoibhin O Broin F Sprint K1
Galway Kayak Club 32 Ruth Dillon F Sprint K1
Galway Kayak Club 15 Catherine Noonan F Sprint K1
Galway Kayak Club 36 Shiona McArdle F Sprint K1
Junior Paddlefest 40 Sarah O’Donohoe F Sprint K1
Celbridge Paddlers CC 283 Áine White F Sprint K1
Celbridge Paddlers CC 280 Clodagh Nic Ghiolla Rua F Sprint K1
Wild Water Kayak Club 242 Anja Bunzel F Sprint K1
Phoenix Kayak Club 66 Linda O’Connor F Sprint K1
Phoenix Kayak Club 83 Yvonne Crosse F Sprint K1
Phoenix Kayak Club 73 Michelle Walsh F Sprint K1
Galway Kayak Club 14 Carmel Dillon F Sprint K1
Phoenix Kayak Club 79 Rosalyn Thompson F Sprint K1
Galway Kayak Club 35 Sean Noonan M Sprint K1
Celbridge Paddlers CC 279 Robert Hetherington M Sprint K1
Wild Water Kayak Club 256 Liam LeNoach M Sprint K1
Wild Water Kayak Club 257 Mark Digan M Sprint K1
Phoenix Kayak Club 81 Simon Kenny M Sprint K1
Phoenix Kayak Club 47 David Kinnear M Sprint K1
Galway Kayak Club 27 Mark Davis M Sprint K1
Phoenix Kayak Club 75 Paul O’Farrell M Sprint K1
Wild Water Kayak Club 263 Niall McLean M Sprint K1
Wild Water Kayak Club 244 Brendan O’Brien M Sprint K1
Galway Kayak Club 9 Aengus Parsons M Sprint K1
Galway Kayak Club 22 John Healy M Sprint K1
Wild Water Kayak Club 265 Niall Power M Sprint K1
Phoenix Kayak Club 55 Harry O’Brien M Sprint K1
Phoenix Kayak Club 63 John Kenny M Sprint K1
Wild Water Kayak Club 271 Paul Moroney M Sprint K1
Phoenix Kayak Club 69 Luke Kenny M Sprint K1
Celbridge Paddlers CC 287 Ben Brezina M Sprint K1
Celbridge Paddlers CC 281 Ciarán Fleming M Sprint K1
Celbridge Paddlers CC 282 Eavan O’Keeffe M Sprint K1
Celbridge Paddlers CC 284 James McCartney M Sprint K1
Celbridge Paddlers CC 285 Matthew McCartney M Sprint K1
Celbridge Paddlers CC 286 Shane Durkan M Sprint K1
Kilcullen Canoe Club 292 Aaron Thorpe Sprint K1
Kilcullen Canoe Club 294 Joe Brown Sprint K1
Kilcullen Canoe Club 296 Ronan Foley Sprint K1
Wild Water Kayak Club 242 Anja Bunzel F Sprint K2a
Wild Water Kayak Club 244 Brendan O’Brien M Sprint K2a
Galway Kayak Club 9 Aengus Parsons M Sprint K2b
Galway Kayak Club 16 Eoghan Parsons M Sprint K2b
Galway Kayak Club 22 John Healy M Sprint K2c
Galway Kayak Club 21 Jim Healy M Sprint K2c
Galway Kayak Club 13 Aoibhin O Broin F Sprint K2d
Galway Kayak Club 15 Catherine Noonan F Sprint K2d
Galway Kayak Club 28 Nils Parsons M Sprint K2e
Galway Kayak Club 35 Sean Noonan M Sprint K2e
Wild Water Kayak Club 263 Niall McLean M Sprint K2f
Wild Water Kayak Club 271 Paul Moroney M Sprint K2f
Kilcullen Canoe Club 292 Aaron Thorpe Sprint K4
Kilcullen Canoe Club 294 Joe Brown Sprint K4
Kilcullen Canoe Club 296 Ronan Foley Sprint K4
Wild Water Kayak Club 242 Anja Bunzel F Sprint K4a
Wild Water Kayak Club 263 Niall McLean M Sprint K4a
Wild Water Kayak Club 244 Brendan O’Brien M Sprint K4a
Wild Water Kayak Club 271 Paul Moroney M Sprint K4a
Kilcullen Canoe Club 296 Ronan Foley Surf 19
Phoenix Kayak Club 57 Jamie O’Brien M Surf Long Boat
Phoenix Kayak Club 43 Alan O’Brien M Surf Long Boat
Phoenix Kayak Club 54 George O’Callaghan M Surf Long Boat
Tullamore Canoe Club 241 Sarah Bracken F Surf Short Boat
Phoenix Kayak Club 80 Ruth McAuliffe F Surf Short Boat
Tullamore Canoe Club 240 Owen Bracken M Surf Short Boat
Phoenix Kayak Club 57 Jamie O’Brien M Surf Short Boat
Phoenix Kayak Club 44 Conor Lehane M Surf Short Boat
Phoenix Kayak Club 48 Denis Queally M Surf Short Boat
Phoenix Kayak Club 43 Alan O’Brien M Surf Short Boat
Phoenix Kayak Club 53 Finbarr O’Hanlon M Surf Short Boat
Wild Water Kayak Club 265 Niall Power M Surf Short Boat
Phoenix Kayak Club 82 Steven Darby M Surf Short Boat
Tullamore Canoe Club 241 Sarah Bracken F Surf Wave Ski
Tullamore Canoe Club 240 Owen Bracken M Surf Wave Ski
Phoenix Kayak Club 57 Jamie O’Brien M Surf Wave Ski
Phoenix Kayak Club 43 Alan O’Brien M Surf Wave Ski
Kilcullen Canoe Club 288 Anthony Whitley Surfing
Phoenix Kayak Club 80 Ruth McAuliffe F Wild Water C1 71
Phoenix Kayak Club 45 Daniel Flanagan M Wild Water C1
Wild Water Kayak Club 253 Darragh Clarke M Wild Water C1
Phoenix Kayak Club 48 Denis Queally M Wild Water C1
Phoenix Kayak Club 55 Harry O’Brien M Wild Water C1
Phoenix Kayak Club 82 Steven Darby M Wild Water C1
Junior Paddlefest 37 Alex O’Donohoe F Wild Water K1
Junior Paddlefest 39 Lucy O’Donohoe F Wild Water K1
Galway Kayak Club 13 Aoibhin O Broin F Wild Water K1
Galway Kayak Club 32 Ruth Dillon F Wild Water K1
Galway Kayak Club 15 Catherine Noonan F Wild Water K1
Galway Kayak Club 19 Grace Mortimer F Wild Water K1
Galway Kayak Club 36 Shiona McArdle F Wild Water K1
Junior Paddlefest 40 Sarah O’Donohoe F Wild Water K1
Wild Water Kayak Club 31 Rachel Molloy F Wild Water K1
Phoenix Kayak Club 66 Linda O’Connor F Wild Water K1
Phoenix Kayak Club 83 Yvonne Crosse F Wild Water K1
Phoenix Kayak Club 73 Michelle Walsh F Wild Water K1
Galway Kayak Club 14 Carmel Dillon F Wild Water K1
Galway Kayak Club 30 Pauline Clerkin F Wild Water K1
Galway Kayak Club 26 Maria McArdle F Wild Water K1
Phoenix Kayak Club 79 Rosalyn Thompson F Wild Water K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 221 Mairead O’Donovan Hamilton Female Wild Water K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 222 Megan Campbell Female Wild Water K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 232 Sarah Fay Female Wild Water K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 227 Niamh O’Donovan Hamilton Female Wild Water K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 87 Aoife O’Donovan Hamilton Female Wild Water K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 203 Emma Fay Female Wild Water K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 226 Michelle O’Herilihy (U18) Female Wild Water K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 205 Finola Vaugh (Adult) Female Wild Water K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 95 Cliona O’Donovan Female Wild Water K1
Galway Kayak Club 35 Sean Noonan M Wild Water K1
Wild Water Kayak Club 253 Darragh Clarke M Wild Water K1
Phoenix Kayak Club 81 Simon Kenny M Wild Water K1
Wild Water Kayak Club 261 Neil Dignam M Wild Water K1
Phoenix Kayak Club 51 Diarmuid McCarthy M Wild Water K1
Phoenix Kayak Club 47 David Kinnear M Wild Water K1
Galway Kayak Club 27 Mark Davis M Wild Water K1
Phoenix Kayak Club 75 Paul O’Farrell M Wild Water K1
Phoenix Kayak Club 53 Finbarr O’Hanlon M Wild Water K1
Galway Kayak Club 9 Aengus Parsons M Wild Water K1
Galway Kayak Club 24 Liam Noonan M Wild Water K1
Phoenix Kayak Club 54 George O’Callaghan M Wild Water K1
Wild Water Kayak Club 265 Niall Power M Wild Water K1
Phoenix Kayak Club 55 Harry O’Brien M Wild Water K1
Phoenix Kayak Club 63 John Kenny M Wild Water K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 230 Patrick Hendrick M Wild Water K1
Phoenix Kayak Club 69 Luke Kenny M Wild Water K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 214 Liam Cregan Male Wild Water K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 234 Sean Cregan Male Wild Water K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 204 Ethan Dowling Male Wild Water K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 213 Gerard Kelly Male Wild Water K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 84 Adam Vaugh Male Wild Water K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 224 Michael O’Herilihy (U18) Male Wild Water K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 94 Cian Vaugh Male Wild Water K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 228 Noel Hendrick Male Wild Water K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 202 Danny O’Brien (Adult) Male Wild Water K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 90 Ashley Dowling (Adult) Male Wild Water K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 96 Colin Vaugh (Adult) Male Wild Water K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 93 Brendan Fay Male Wild Water K1
Celbridge Paddlers CC 280 Clodagh Nic Ghiolla Rua F Wildwater K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 235 Sean Hendrick Male Wildwater K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 216 Liam Hendrick Male Wildwater K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club No Match Pat Hendrick (Senior) Male Wildwater K1
Kilcullen Canoe Club 294 Joe Brown Wildwater K1
Kilcullen Canoe Club 296 Ronan Foley Wildwater K1
Kilcullen Canoe Club 288 Anthony Whitley Wildwater K1
DUKC 6 Gina Kelly F WWR K1
DUKC 4 Ger Keane M WWR K1
DUKC 1 Billy Brazil M WWR K1
DUKC 2 Eoghan Dunlea M WWR K1
Ribbontail Paddlers Canoe Club 236 Tom Morley Male